Offering you a complete choice of products which include 80w warm white solar led street light, 12w warm white solar led street light, 15w warm white solar led street light, 25w warm white solar led street light, 30w warm white solar led street light and 24w warm white solar led street light.
₹ 7000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 80W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 40 Piece
₹ 4800 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 4850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15 W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 5200 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 25W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 5399 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 30 W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Street Light |
₹ 5100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 24 W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 4950 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 18 W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Street Light |
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 70W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20 W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9 W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Street Light |
₹ 5700 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 35W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Street Light |
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 40 W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 6100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 45W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 6299 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Street Light |
₹ 6700 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 60 W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Street Light |
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India