We are a leading Manufacturer of 8m triple arm street light pole, 10m triple arm street light pole, 11m triple arm street light pole, 12m triple arm street light pole, 6m triple arm street light pole and 7m triple arm street light pole from Ghaziabad, India.
₹ 5799 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 8 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Arm Type | Triple Arm |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | LIghting |
Minimum order quantity: 35 Piece
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 10 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Triple Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | LIghting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 8900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Triple Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | LIghting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 12 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Triple Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | LIghting |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Triple Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | LIghting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 7 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Triple Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Triple Arm |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 5m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Triple Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | LIghting |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Triple Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | LIghting |
Minimum order quantity: 50 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India