Our range of products include 12w solar street light system, 9w solar street light system, 15w solar street light system, 18w solar street lighting system, 20w solar street light system and 24w solar street light system.
₹ 4800 / Piece Get Latest Price
| Type | Semi-Integrated |
| Solar Panel Power | 12W |
| Battery Capacity | 30Ah |
| Pole Height | 6 m (20 ft) |
| Battery Type | Lithium-ion |
| IP Rating | IP65 |
| Light Colour | Warm White |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 35 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Type | Semi-Integrated |
| Solar Panel Power | 9W |
| Battery Capacity | 30Ah |
| Pole Height | 6 m (20 ft) |
| Battery Type | Lithium-ion |
| IP Rating | IP65 |
| Light Colour | Warm White |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4850 / Piece Get Latest Price
| Type | Semi-Integrated |
| Solar Panel Power | 15W |
| Battery Capacity | 30Ah |
| Pole Height | 6 m (20 ft) |
| Battery Type | Lithium-ion |
| IP Rating | IP65 |
| Light Colour | Warm White |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4950 / Piece Get Latest Price
| Type | Semi-Integrated |
| Solar Panel Power | 18W |
| Battery Capacity | 30Ah |
| Pole Height | 6 m (20 ft) |
| Battery Type | Lithium-ion |
| IP Rating | IP65 |
| Light Colour | Warm White |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Type | Semi-Integrated |
| Solar Panel Power | 20W |
| Battery Capacity | 30Ah |
| Pole Height | 6 m (20 ft) |
| Battery Type | Lithium-ion |
| IP Rating | IP65 |
| Light Colour | Warm White |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5099 / Piece Get Latest Price
| Type | Semi-Integrated |
| Solar Panel Power | 24W |
| Battery Capacity | 30Ah |
| Pole Height | 6 m (20 ft) |
| Battery Type | Lithium-ion |
| IP Rating | IP65 |
| Light Colour | Warm White |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 5200 / Piece Get Latest Price
| Type | Semi-Integrated |
| Solar Panel Power | 25W |
| Battery Capacity | 30Ah |
| Pole Height | 6 m (20 ft) |
| Battery Type | Lithium-ion |
| IP Rating | IP65 |
| Light Colour | Warm White |
| Usage | Lighting |
₹ 5400 / Piece Get Latest Price
| Type | Semi-Integrated |
| Solar Panel Power | 30W |
| Battery Capacity | 30Ah |
| Pole Height | 6 m (20 ft) |
| Battery Type | Lithium-ion |
| IP Rating | IP65 |
| Light Colour | Warm White |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 35 Piece
₹ 5700 / Piece Get Latest Price
| Type | Semi-Integrated |
| Solar Panel Power | 35W |
| Battery Capacity | 30Ah |
| Pole Height | 6 m (20 ft) |
| Battery Type | Lithium-ion |
| IP Rating | IP65 |
| Light Colour | Warm White |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Type | Semi-Integrated |
| Solar Panel Power | 40W |
| Battery Capacity | 30Ah |
| Pole Height | 6 m (20 ft) |
| Battery Type | Lithium-ion |
| IP Rating | IP65 |
| Light Colour | Warm White |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 6100 / Piece Get Latest Price
| Type | Semi-Integrated |
| Solar Panel Power | 45W |
| Battery Capacity | 30Ah |
| Pole Height | 6 m (20 ft) |
| Battery Type | Lithium-ion |
| IP Rating | IP65 |
| Light Colour | Warm White |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 6300 / Piece Get Latest Price
| Type | Semi-Integrated |
| Solar Panel Power | 50W |
| Battery Capacity | 30Ah |
| Pole Height | 6 m (20 ft) |
| Battery Type | Lithium-ion |
| IP Rating | IP65 |
| Light Colour | Warm White |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 35 Piece
₹ 6700 / Piece Get Latest Price
| Type | Semi-Integrated |
| Solar Panel Power | 60W |
| Battery Capacity | 30Ah |
| Pole Height | 5 m (16 ft) |
| Battery Type | Lithium-ion |
| IP Rating | IP65 |
| Light Colour | Warm White |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 45 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India