Offering you a complete choice of products which include 24w solar semi integrated street light, 35w solar semi integrated street light, 45w solar semi integrated street light, 20w solar semi integrated street light, 18w solar semi integrated street light and 30w solar semi integrated street light.
₹ 5100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 24 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Primary Color | Grey |
| Usage | Lighting |
| Type. | Semi Integrated |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5700 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 30 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
| Type. | Semi Integrated |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 6100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 24 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Primary Color | Blue |
| Type. | Semi Integrated |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 4999 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 30 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 18 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
| Type. | Semi Integrated |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4950 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 24 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Primary Color | Grey |
| Type. | Semi Integrated |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5400 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Type. | Semi Integrated |
| Usage | Lighting |
| Wattage | 20 W |
| Solar Panel Power | 30 W |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 6700 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 24 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 60 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 20 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Primary Color | Grey |
| Type. | Semi Integrated |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
| Pole Shape | Octagonal |
| Type. | Semi Integrated |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5200 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 25W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
| Type. | Semi Integrated |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 40 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Type. | Semi Integrated |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 6300 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 50 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
| Pole Shape | Octagonal |
| Type | Semi Integrated |
Minimum order quantity: 50 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India