Manufacturer of a wide range of products which include 5m single arm street light pole, 6m single arm street light pole, 7m single arm street light pole, 8m single arm street light pole, 9m single arm street light pole and 11m single arm street light pole.
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 5 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4400 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 7 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 8 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 15 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 8900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 12 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 10 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 100 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India