Leading Manufacturer of 6m single arm gi octagonal pole, 7m single arm gi octagonal pole, 8m single arm gi octagonal pole, 9m single arm gi octagonal pole, 10m single arm gi octagonal pole and 11m single arm gi octagonal pole from Ghaziabad.
₹ 4400 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Usage | Lighting |
| Material | GI |
| Pole Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 7 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Usage | Lighting |
| Material | GI |
| Pole Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 40 Piece
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 8 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Usage | Lighting |
| Material | GI |
| Pole Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Usage | Lighting |
| Material | GI |
| Pole Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 10 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | GI |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 8900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | GI |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 12 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | GI |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 8 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 4 mm |
| Arm Type | V Shape Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Mounting Type | Foundation Bolt |
| Usage | LIghting |
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galv 80 µm |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Wind Speed Rating | 47 m/s |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | GI |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 45 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India