Our range of products include 5m single arm galvanized octagonal pole, 6m single arm galvanized octagonal pole, 7m single arm galvanized octagonal pole, 8m single arm galvanized octagonal pole, 9m single arm galvanized octagonal pole and 10m single arm galvanized octagonal pole.
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 5 m |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Usage | Lighting |
| Material | Galvanized |
| Pole Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 4400 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 7 m |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Usage | Lighting |
| Material | Galvanized |
| Pole Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 40 Piece
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 8 m |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Usage | Lighting |
| Material | Galvanized |
| Pole Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 10 m |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 8900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11 m |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Usage | Lighting |
| Material | Galvanized |
| Pole Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 12 m |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Usage | Lighting |
| Material | Galvanized |
| Pole Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 40 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India