Offering you a complete choice of products which include 12m single arm ac led street light pole, 11m single arm ac led street light pole, 10m single arm ac led street light pole, 9m single arm ac led street light pole, 8m single arm ac led street light pole and 7m single arm ac led street light pole.
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 12 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 8900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 10 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 8 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 7 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4400 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 5 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Street Light |
Minimum order quantity: 50 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India