Our product range includes a wide range of 15w outdoor solar led street light, 24w outdoor solar led street light, 18w outdoor solar led street light, 30w outdoor solar led street light, 40w outdoor solar led street light and 35w outdoor solar led street light.
₹ 4850 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 15W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Outdoor |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 24 W |
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 18 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Primary Color | Grey |
| Usage | Outdoor |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4950 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 18W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usagr | Outdoor |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5400 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 30 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Outdoor |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 40 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Outdoor |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5700 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 24 W |
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Outdoor |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 6100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20 W |
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Outdoor |
Minimum order quantity: 55 Piece
₹ 6700 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20 W |
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Outdoor |
Minimum order quantity: 55 Piece
₹ 7200 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 80W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Outdoor |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 6300 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 24 W |
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Outdoor |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 14000 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 150 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Outdoor |
Minimum order quantity: 35 Piece
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 40 W |
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 12 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Primary Color | Grey |
| Usage | Outdoor |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 40 W |
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 100 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Outdoor |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 30 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Outdoor |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 4800 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 12W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Outdoor |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 9W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Outdoor |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 6400 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 25 Watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 3-4kg |
| Light Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 35 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 16 Watt |
| Certification | ISI |
| Weight | 2-2.5Kg |
| Light Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 35 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India