We are a leading Manufacturer of single-arm gi octagonal pole, 6 meter mild steel gi octagonal single arm street light pole, gi octagonal street light pole, 7 mtr hot dipped gi octagonal pole, gi single arm octagonal pole, for street light and dual-arm hot dipped gi octagonal pole 9 meter from Ghaziabad, India.
₹ 4600 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 7 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galv 80 µm |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Wind Speed Rating | 47 m/s |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4300 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
| Application | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
| Pole Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 5700 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 7 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galv 80 µm |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Wind Speed Rating | 47 m/s |
| Material | GI |
| Pole Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galv 80 µm |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Wind Speed Rating | 47 m/s |
| Material | GI |
| Octagonal | yes |
| Pole Height | 6 m |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4400 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galv 80 µm |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Wind Speed Rating | 47 m/s |
| Material | GI |
| Pole Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 50 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India