Pioneers in the industry, we offer mild steel dual arm gi octagonal pole, 9 meter gi octagonal pole, bajaj make 6 mtr gi octagonal pole, bajaj make gi octagonal pole, bajaj make 7 mtr gi octagonal pole and confire octagonal pole from India.
₹ 5700 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Top Across Flats | 100 mm |
| Bottom Across Flats | 200 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galv 80 µm |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Wind Speed Rating | 47 m/s |
| Material | GI |
| Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 35 Piece
₹ 7700 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
| Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 6350 / Piece Get Latest Price
| Pole Series | Octagonal |
| Pole Height | 6 m |
| Material | Galvanized Steel |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 7100 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Pole Type | Single-Arm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Usage/Application | Highway |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galv 80 µm |
| Arm Type | Single Arm |
| Shape | Octagonal |
| Material | GI |
| Lighting Color | White |
| Surface Finish | GI |
| Number Of Light | 1 |
| Plate Thickness Mm | 12MM |
| Mounting Type | Foundation Bolts |
| Door Opening | Single Door |
| Wind Speed Rating | 50 m/s |
| Isi Certified | Yes |
| Foundation Plate Thickness | 12MM |
| Environment Temperature | Can withstand in tough environment |
| Certification | ISO MNRE NABL |
| Design | Bajaj |
| Light Source | LED Lighting |
| Dimensions | 70/130/3MM |
| Bottom Size | 130MM |
| IP Rating | IP66 |
| Features | Hot Dipped |
| Power | 100W |
| Wall Thickness Mm | 3MM |
| Unit Length | 6M |
| Surface Coating | GI |
| Country of Origin | Made in India |
| Bajaj Pole | 7Mtr Bajaj Lighting pole |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 9200 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 7 m |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | Gi |
| Shape | Octagonal |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 5 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Shape | Octagonal |
₹ 7900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Shape | Octagonal |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 50 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India