Our product range includes a wide range of 9w highway solar led street light, 12w highway solar led street light, 15w highway solar led street light, 18w highway solar led street light, 20w highway solar led street light and 24w highway solar led street light.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 12 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium, Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Primary Color | Grey |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 4800 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 12 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 18 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium, Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Primary Color | Grey |
| Usage | Lighting |
₹ 4850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 6 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Metal, Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Primary Color | Grey |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 35 Piece
₹ 4950 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 18 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 6 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Metal, Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Primary Color | Grey |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 20 W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 35 Piece
₹ 5100 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 24 W |
| Light Output | 900 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 18 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium, Metal |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Primary Color | Grey |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5400 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 30 W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5700 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 35W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 40 W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 6099 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 45W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 6299 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 50W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 6700 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 60 W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 35 Piece
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 70W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 7200 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 80W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
₹ 7500 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100 W |
| Light Output | 900 lm |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 24 Ah |
| Working Time | 16 h |
| IP Rating | IP65 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India