We are a leading Manufacturer of 5m gi tubular pole, 10m gi tubular pole, 11m gi tubular pole, 6m gi tubular pole, 7m gi tubular pole and 9m gi tubular pole from Ghaziabad, India.
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 5 m |
| Pole Shape | Tubular |
| Arm Type | Double Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Street Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 10 m |
| Pole Shape | Tubular |
| Arm Type | Single Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Street Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 8900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11 m |
| Pole Shape | Tubular |
| Arm Type | Single Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Street Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 4400 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Pole Shape | Tubular |
| Arm Type | Single Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Street Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 7 m |
| Pole Shape | Tubular |
| Arm Type | Single Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Street Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Pole Shape | Tubular |
| Arm Type | Single Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Street Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 12 m |
| Pole Shape | Tubular |
| Arm Type | Single Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Street Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 8 m |
| Pole Shape | Tubular |
| Arm Type | Single Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Street Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 45 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India