Prominent & Leading Manufacturer from Ghaziabad, we offer 6m gi traffic light pole, 8m gi traffic light pole, 5m gi traffic light pole, 9m gi traffic light pole, 12m gi traffic light pole and 10m gi traffic light pole.
₹ 4400 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Straight Pole |
| Arm Length | 2 m |
| Pole Height | 6 m |
| Material | Galvanized Steel |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Usage | Traffic Signal |
| Pole Shape | Octagonal |
| Foundation Type | Bottom Plate |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Straight Pole |
| Arm Length | 2 m |
| Pole Height | 8 m |
| Material | Galvanized Steel |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Usage | Traffic Signal |
| Pole Shape | Octagonal |
| Foundation Type | Bottom Plate |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Straight Pole |
| Arm Length | 2 m |
| Pole Height | 5 m |
| Material | Galvanized Steel |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Usage | Traffic Signal |
| Pole Shape | Octagonal |
| Foundation Type | Bottom Plate |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Straight Pole |
| Arm Length | 2 m |
| Pole Height | 9 m |
| Material | Galvanized Steel |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Usage | Traffic Signal |
| Pole Shape | Octagonal |
| Foundation Type | Bottom Plate |
Minimum order quantity: 40 Piece
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Straight Pole |
| Arm Length | 2 m |
| Pole Height | 12 m |
| Material | Galvanized Steel |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Usage | Traffic Signal |
| Pole Shape | Octagonal |
| Foundation Type | Bottom Plate |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Straight Pole |
| Arm Length | 2 m |
| Pole Height | 10 m |
| Material | Galvanized Steel |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Usage | Traffic Signal |
| Pole Shape | Octagonal |
| Foundation Type | Bottom Plate |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 8900 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Straight Pole |
| Arm Length | 2 m |
| Pole Height | 11m |
| Material | Galvanized Steel |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Usage | Traffic Signal |
| Pole Shape | Octagonal |
| Foundation Type | Bottom Plate |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | Straight Pole |
| Arm Length | 2 m |
| Pole Height | 7 m |
| Material | Galvanized Steel |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Usage | Traffic Signal |
| Pole Shape | Octagonal |
| Foundation Type | Bottom Plate |
Minimum order quantity: 50 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India