We are a leading Manufacturer of 6m dual arm solar street light pole, 5m dual arm solar street light pole, 7m dual arm solar street light pole, 8m dual arm solar street light pole, 9m dual arm solar street light pole and 10m dual arm solar street light pole from Ghaziabad, India.
₹ 4400 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Pole Type | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Coating | Hot dip galvanized |
| Arm Type | Double arm |
| Usage Area | Roadside |
| Pole Shape | Straight |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 5 m |
| Pole Type | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Coating | Hot dip galvanized |
| Arm Type | Double arm |
| Usage Area | Roadside |
| Pole Shape | Straight |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 7 m |
| Pole Type | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Coating | Hot dip galvanized |
| Arm Type | Double arm |
| Usage Area | Roadside |
| Pole Shape | Straight |
Minimum order quantity: 50 Piece
We are engaged in offering a wide range of 7m Dual Arm Solar Street Light Pole to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 8 m |
| Pole Type | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Coating | Hot dip galvanized |
| Arm Type | Double arm |
| Usage Area | Roadside |
| Pole Shape | Straight |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Pole Type | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Coating | Hot dip galvanized |
| Arm Type | Double arm |
| Usage Area | Roadside |
| Pole Shape | Straight |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 10m |
| Pole Type | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Coating | Hot dip galvanized |
| Arm Type | Double arm |
| Usage Area | Roadside |
| Pole Shape | Straight |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 8900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11m |
| Pole Type | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Coating | Hot dip galvanized |
| Arm Type | Double arm |
| Usage Area | Roadside |
| Pole Shape | Straight |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 12m |
| Pole Type | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Coating | Hot dip galvanized |
| Arm Type | Double arm |
| Usage Area | Roadside |
| Pole Shape | Straight |
Minimum order quantity: 50 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India