Our product range includes a wide range of 6m dual arm gi octagonal pole, 10m dual arm gi octagonal pole, 7m dual arm gi octagonal pole, 8m dual arm gi octagonal pole, 9m dual arm gi octagonal pole and 12m dual arm gi octagonal pole.
₹ 4400 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
| Pole Shape | Octagonal |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 10 m |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Usage | Lighting |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galv 80 µm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Wind Speed Rating | 42 m/s |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 8 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Arm Type | Double Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Street Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 40 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Arm Type | Double Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 12m |
| Wall Thickness | 2.5 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
| Pole Shape | Octagonal |
| Usage | Lighting |
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11 m |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
| Pole Shape | Octagonal |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Mast Height | 5 m |
| Lowering System | Winch Type |
| Fixture Type | LED Flood Light |
| Material | Galvanized Steel |
| Application | Stadium |
| Foundation Type | Raft Foundation |
| Control Panel | Manual Control |
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India