Offering you a complete choice of products which include 5m dual arm gi lighting pole, 6m dual arm gi lighting pole, 7m dual arm gi lighting pole, 8m dual arm gi lighting pole, 9m dual arm gi lighting pole and 10m dual arm gi lighting pole.
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 5 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Arm Type | Double Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4400 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Arm Type | Double Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4899 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 7 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Arm Type | Double Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 8 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Arm Type | Double Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Arm Type | Double Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 10 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Arm Type | Double Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 55 Piece
₹ 8900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Arm Type | Double Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 12 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Arm Type | Double Arm |
| Galvanizing | Hot Dip Galvanized |
| Application | Lighting |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | GI |
Minimum order quantity: 50 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India