We are a leading Manufacturer of 5m dual arm galvanized octagonal pole, 6m dual arm galvanized octagonal pole, 7m dual arm galvanized octagonal pole, 8m dual arm galvanized octagonal pole, 9m dual arm galvanized octagonal pole and 10m dual arm galvanized octagonal pole from Ghaziabad, India.
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 5 m |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | Galvanized |
| Pole Shape | Octagonal |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4400 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Usage | Lighting |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 7 m |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | Galvanized |
| Pole Shape | Octagonal |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 35 Piece
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 8 m |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | Galvanized |
| Pole Shape | Octagonal |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Usage | Lighting |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Door Opening | Single Door |
| Wind Speed Rating | 47 m/s |
| Material | Galvanized |
| Pole Shape | Octagonal |
| Usage | Lighting |
| Pole Height | 9 m |
Minimum order quantity: 40 Piece
₹ 8900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11 m |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Usage | Lighting |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized |
Minimum order quantity: 35 Piece
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 12 m |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Type | Bottom Plate |
| Material | Galvanized |
| Pole Shape | Octagonal |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 30 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India