Our product range includes a wide range of 5m dual arm ac street light pole, 8m dual arm ac street light pole, 7m dual arm ac street light pole, 6m dual arm ac street light pole, 9m dual arm ac street light pole and 10m dual arm ac street light pole.
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 5 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Double Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 8 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Double Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
₹ 4900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 7 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Double Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4400 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Double Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 9 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Double Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 7800 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 10 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Double Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 12 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Double Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 8900 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 11 m |
| Pole Shape | Octagonal |
| Material | Galvanized Iron |
| Pole Thickness | 3 mm |
| Arm Type | Double Arm |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 40 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India