Providing you the best range of 9w cool white solar led street light, 12w cool white solar led street light, 15w cool white solar led street light, cool white solar led street light 15w, 18w cool white solar led street light and 20w cool white solar led street light with effective & timely delivery.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 9W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4800 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 12W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4850 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 15W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4850 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 15 W |
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 75 W |
| Battery Type | Lithium Ferrous Phosphate |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| Working Time | 8 h |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Primary Color | Grey |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 4950 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 18W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 55 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 20 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 40 Piece
₹ 5100 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 24W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 5200 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 25W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 5400 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 30 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 5699 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 35W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
₹ 5900 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 40 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 45 Piece
₹ 6100 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 45W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 6300 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 50 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 6700 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 60 W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 40 Piece
₹ 6800 / Piece Get Latest Price
| Light Output | 1200 lm |
| Solar Panel Power | 70W |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Battery Capacity | 30 Ah |
| IP Rating | IP66 |
| Body Material | Aluminium |
| Mounting Type | Pole Mounted |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 45 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India