Manufacturer of a wide range of products which include 45w ac led street light, 50w ac led street light, 60w ac led street light, 70w ac led street light, 90w ac led street light and 100w ac led street light.
₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Solar |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Light Color | Warm White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage | Lighting |
| Wattage | 45W |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Product Type | AC Powered |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Light Color | Warm White |
| IP Rating | IP65 |
| Wattage | 50W |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 950 / Unit Get Latest Price
| Product Type | Solar |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Light Color | Warm White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage | Lighting |
| Wattage | 60W |
₹ 980 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Solar |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Light Color | Warm White |
| IP Rating | IP65 |
| Wattage | 70W |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Solar |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Light Color | Warm White |
| IP Rating | IP65 |
| Wattage | 90W |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Solar |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Light Color | Warm White |
| IP Rating | IP66 |
| Wattage | 100W |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Solar |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Light Color | Warm White |
| IP Rating | IP66 |
| Wattage | 110W |
| Usage | Lighting |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1450 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Solar |
| Body Material | Aluminium Die Cast |
| Light Color | Warm White |
| IP Rating | IP65 |
| Usage | Lighting |
| Wattage | 120W |
Minimum order quantity: 45 Piece
Omprakash Giri (Director)
Goodnick Electronics Private Limited
First Floor, Office No. 112, Star Infinity Tower, Sector-14, Kaushambi
Ghaziabad - 201010, Uttar Pradesh, India